نام زیرپورتال : اردبیل
اخبار

1398/5/10 پنجشنبه

استاندار اردبیل گفت:

رونق تولید، ایجاد واحدهای اشتغال زا و کاهش بیکاری در منطقه مطالبه اصلی مردم از مسوولان است

جلسه شورای هماهنگی بانکهای کشور و ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه مهندس بهنام جو اظهار کرد: امروزه بیشتر سرمایه گذاری برای تولیدات صادرات محور انجام می شود و بیش از ۴/۵میلیون تن محصول کشاورزی در استان اردبیل تولید می شود.

استاندار اردبیل  با بیان اینکه بانکها عامل اصلی توسعه و بازوی توانمند دولت هستند گفت: بانک ها در حوزه های مختلف عمرانی، گردشگری، کشاورزی و صنعت با اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت سبب رونق اشتغال و تولید شده اند.

 وی تصریح کرد : اینکه پیشرفت فیزیکی راه آهن اردبیل_میانه شتاب گرفته افزود: با حمایت بانک ملی ایران و سازمان برنامه و بودجه عملیات راه آهن اردبیل شتاب گرفته و پیشرفت فیزیکی آن از۴۲ درصد به ۵۶درصد رسیده است و در سال آتی به بهره برداری می رسد.

 مهندس بهنام جو افزود : افزود:با پیگیری های صورت گرفته مطالعه اتصال راه آهن اردبیل به پارس آباد تمام شده و عملیات اجرایی اتصال راه آهن آذربایجان به شمال استان آغاز می شود.
 

رییس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: برای پایاب سد گیوی هم بانک سپه و بانک کشاورزی بر اساس ماده ۵۶در تامین فاینانس داخلی اعلام آمادگی کرده و مقرر است ۲هزا و ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه تزریق شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر حل مشکلات فاضلاب شهر اردبیل و نمین گفت: بانک مسکن و ملت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌کنند و در تا مردم از این نعمت نیز برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه سد سبلان ۱۵ سال است اجرا شده و پایاب آن بلاتکلیف است افزود: برای پایاب سد سبلان هم بانک توسعه تعاون ۶۰میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند و ببش از۳هزار هکتار زمین دیم به آبی تبدیل می شود تا۲ سال اینده به بهره برداری می رسد.‌

مهندس بهنام جو  احداث سالن های گلخانه ای و تولیدات کشاورزی را یاد آور شد و گفت: بانک کشاورزی هم در این طرح به میزان ۲هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد کرد و پایلوت احداث سالن های گلخانه ای در شمال استان انتخاب شده است.

وی افزود: بانک‌های عامل همانگونه که در این زمینه‌ها خوب عمل کرده اند در خروج طرح‌های راکد استان هم از رکود اهتمام جدی داشته است چرا که مطالبه اصلی مردم این استان اشتغال‌زایی و رونق تولید است.

استاندار اردبیل  درباره حمایت بانک‌ها از واحدهای تولیدی و صنعتی در پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش افزود: بانک ملی سه هزار میلیارد ریال ، بانک تعاون دو هزار میلیار ریال ، بانک صادرات چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند.


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^