نام زیرپورتال : اردبیل

1398/5/14 دوشنبه

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل :

ذیحسابان در جهت کمک به پرداخت مطالبات رسانه ها همکاری کنند

جلسه هفتگی ذیحسابان و مدیران مالی دستگاههای اجرایی استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات مطبوعات استان ، با حضور مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ، رئیس خانه مطبوعات و نیز معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه دکتر هاشم مظفری اظهار کرد : قانون در خصوص بحث آگهی ها شفاف است و کلیه آگهی های دولتی باید از کانال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع شود و ذیحسابان از پرداخت اسناد فاقد برگه قیمت گذاری ارشاد جدا خودداری کنند .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان افزود :  دستگاههای اجرایی باید کارمندان خود را توجیه کنند تا دچار مشکلات بعدی نشوند چون بسیاری از مشکلات زمانی خود را نشان می دهند که کار به ذیحسابان می رسد و وقتی بخاطر عمل به قانون پرداخت ها متوقف می شود،  فعالین رسانه ای احساس می کنند مشکل از ذیحساب است،  در حالیکه مشکل اصلی از ابتدای کارسرچشمه گرفته است .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار به فعالین عرصه اطلاع رسانی ، نسبت به پرداخت مطالبات معوق رسانه ها توسط ذیحسابان تاکید کرد .

در ادامه مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل نیز گفت : روابط کاری بین رسانه ها و دستگاههای اجرایی باید نظام مند باشد و ما سعی میکنیم با طرح مشکلات فی ما بین رسانه ها و دستگاههای اجرایی ، زمینه مناسبی برای انجام وظایف طرفین ایجاد کنیم .

دکتر غاربی افزود : در صورت عمل به قانون و آئین نامه ها ، دیگر شاهد آشفتگی در بحث آگهی ها و رپورتاژها نخواهیم بود .

وی تصریح کرد :  ذیحسابان حلقه اصلی این ارتباط هستند و در صورت مطالبه قانون از کارمندان ، دیگر زمینه اقدامات فراقانونی یا بی قانونی ایجاد نخواهد شد .

بلورساز ، معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم از ذیحسابان خواست تا نسبت به پرداخت اسناد فاقد برگه قیمت گذاری یا برگه تسویه حساب پیمانکاران با رسانه ها پرهیز نمایند .

رئیس خانه مطبوعات استان نیزگفت : اعطای آگهی های دولتی  به ضمائم و ویژه نامه های نشریات محلی و سراسری خلاف قانون است ولی هنوز شاهد هستیم که برخی ادارات به این ضمائم آگهی می دهند و مبلغی پرداخت می کنند .

صباغی از برگزاری جلسه مشترک خانه مطبوعات استان با مدیران دستگاههای اجرایی بهمراه روابط عمومی های ادارات به میزبانی  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل درآینده نزدیک خبر داد .


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^